HAKKIMIZDA

Altay Hukuk Bürosu, 1970 yılında Av. Sümer Altay tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Büromuz, sahip olduğu dinamik, üretken, deneyimli ve etkin kadrosuyla, bireysel ve kurumsal olarak faaliyet gösteren Türk ve yabancı müvekkillerine dava, takip ve hukukî danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Büronun temel amacı, müvekkillerimize en uygun hukukî çözümleri oluşturmaktır. Bu amaçla Büromuz, ihtiyaç duyulan hukukî hizmetleri bilimsel esaslara, uygulama dinamiklerine en uygun şekilde hızlı, doğru ve etkin bir şekilde sunmaktadır. Bu amacı gerçekleştirebilmek ve hukukun farklı alanlarında bütünsel bir bakış açısıyla en etkili çözümler önermeyi sağlamak üzere Büromuz uyuşmazlıkların çözümü ve danışmanlık hizmetlerini bütünsel bir bakış açısıyla ele almakta ve birlikte yürütmektedir.

Büronun kurucusu Av. Sümer Altay, 50 yıla yaklaşan meslek hayatında bilimin önemini tam bir inançla benimsemiş; çalışma arkadaşlarına da aynı felsefe ve bakış açısını aşılamıştır. Bu doğrultuda, bilimsel yayınlar yoluyla hukuk camiasına hizmet edilmesi, Büromuzun diğer bir amacı olmuştur. Bu bağlamda, ilk kitabı olan Konkordato Hukuku adlı eserini 1993 yılında yayımlayan Av. Sümer Altay’ın 7 kitabı bulunmaktadır. Büromuzda görev yapan hukukçuların da medenî hukuk, ticaret hukuku ve usûl hukuku alanlarında çeşitli yayınları mevcuttur.

Av. Sümer Altay, 1996 yılında kurulan İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin kurucuları arasında olup, kuruluşundan bu yana “Medenî Usûl Hukuku” ile “İcra ve İflâs Hukuku” bölümlerinin başkanlığını yapmıştır. Kendisi, ayrıca, Kadir Has Üniversitesi’nde, lisansüstü düzeyde işletme ve banka hukuku dersleri vermiştir.

Büromuz medenî usûl hukuku, icra ve iflâs hukuku ile yeniden yapılandırma hukukunun yanı sıra, ticaret hukuku, bankacılık ve sermaye piyasası hukuku, borçlar hukuku, gayrımenkul hukuku, miras hukuku ve iş hukuku konularındaki tecrübesiyle ve gelişmiş uygulamalarıyla tanınmaktadır.